Szkoła Podstawowa w Kacicach

Oddział Przedszkolny

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

J. Korczak

Przedszkole mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Kacicach. Posiadamy boisko szkolne-Orlik oraz niewielki plac zabaw. Teren przedszkolny sprzyja aktywności ruchowej oraz prowadzeniu obserwacji przyrodniczych. Kadrę pedagogiczna tworzą życzliwe, kreatywne i wykwalifikowane nauczycielki oraz pomoc nauczyciela, które dbają o ciepłą i domową atmosferę oraz komfort naszych podopiecznych i ich rodziców.

Przedszkole jest kolorowe i przyjazne dziecku. Już na wejściu dzieci witają kolorowe dekoracje, w zależności od pory roku. Placówka posiada dwie sale dydaktyczne wyposażone w dostosowane do dzieci mebelki i kąciki zabaw. W przedszkolu działają dwie grupy wiekowe 3 i 4 -latki - grupa Biedronki oraz 5 i 6 -latki – grupa druga.

Bale, uroczystości, wycieczki, goście, zabawy, edukacja, śmiech – wszystko to stanowi treść życia przedszkolaka. Przedszkole pełni funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz odnoszenia sukcesów szkolnych.